Magyarország 3 és fél pont - Japán fél pont!

Japán legyőzve!

Almási Zoltán, Balogh Csaba, Berkes Ferenc, Gledura Benjamin

Mint várható volt, csapatunk könnyedén vette az első akadályt a bakui sakkolimpián, a Japán válogatottat. Tetemes különbség mutatkozott az Élő pontok terén. Az első táblán Berkes Ferenc (2640) - Kojima Shinya (2398) 1:0. Feri könnyű kis győzelmet aratott a Vezérgyalog megnyitásban. Kojimáról tudni kell, hogy csupán Nemzetközi mester, várható volt, hogy össze fog omlani.

A második táblán Nanjo Ryosuke (2340) - Almási Zoltán (2684) döntetlen. A megnyitást valamiféle fura Pirc védelem volt, szárnyi fejlesztés nélkül. Kár a döntetlenért, de hát van ilyen. Zoli sok időt vesztett a középjátékban, és időzavarban játszotta az utolsó15 lépést. Egyébként Nanjo is csupán nemzetközi mester címet visel.

A harmadik táblán a Balogh Csaba (2614) - Averbukh Alex (2223) sima győzelmet hozott a Spanyol megnyitás Janisch csel változatában. Azt hiszem, Averbukh megnyitásválasztása nem tizenkilencre, hanem húszra húzott lapot... Sebaj, Csaba önbizalomnövelésére tökéletes volt ez a játszma.

A negyedik táblán Yamada Kohei (2100) - Gledura Benjamin (2585) 0-1 a Grünfeld védelemben. Benjamin játszva megverte a titulussal nem rendelkező ellenfelét a végjátékban.

A 2016-os sakkolimpia helyszíne: a bakui Crystal Hall

Rapport Richárd ma pihent. Polgár Judit pedig feltételezem rendkívül elégedetten mosolyog valahol a csapata közelében, bár az is lehet, hogy már a holnapi párosítást várja, és megkezdődik a gyors felkészülés a Japánoknál valószínűleg egy fokozattal erősebb ellenfélre.

Srácok, köszi a mai szép délutánt! Sok sikert a holnaphoz!